آموزش ها, آموزش های ماینر

چه سیستمی برای استخراج اتریوم مناسب است؟

تاریخچه:

ویتالیک بوترین در سال 2012 در 17 سالگی، به واسطه پدرش با ارز بیت کوین آشنا شد و به فناوری آن علاقه پیدا کرد. او ایده‌ها و سفارش‌هایی برای بیت کوین ارائه داد و برای مجله بیت کوین فرستاد و آن‌ها از آن استفاده نکردند و این انگیزه‌ای شد که ‌ارز دیجیتال مخصوص خود را بسازد.

اتریوم چیست؟

شبکه داده‌ای مشترک و منبع آزاد دارای پراکندگی دسترسی زیاد در هر نقطه در دنیا که برای دریافت و ارسال پول دیجیتال به کار می‌رود. توانایی قرارداد دیجیتال و نقش میانجیگر و شخص سوم برای نظارت بر افراد یا سازمان‌ها را ندارد. اتر واحد رمز خاص و پول اتریوم می‌باشد و آن را پوشش می‌دهد و از آن به گس نام برده می‌شود.

دومین ارز دیجیتال دیدگاه فروشگاه کپ و پرکاربردترین و محبوب‎ترین بعد از بیت کوین است. با اجرای معامله‌های دیجیتال هوشمندانه، داده‌ها را ذخیره می‌کند و در معامله‌های مالی یا حسابداری به کار می‌رود. این ارز میان استفاده‌کنندگانش اطمینان بوجود آورده و واسطه را از میان برداشته است. نمونه اتریوم در فضای مجازی که در آن سرورها و کلودها با شبکه‌ای متشکل از سیستم‌ها به نام نود جایگذاری می‌شوند، پایگاه دیتای مشترکی به اسم بلاکچین را ذخیره و نگه می‌دارد.

هر چه تعداد نودها زیادتر، داده و شبکه آن مطمئن‌تر است. اطلاعاتی که در بلاکچین‌ها هستند با موافقت همگانی تایید می‌شود و هک کردن اتریوم ناممکن است. اتریوم از نظر تکنولوژی نسخه پیشرفته‌ی‌ بیت کوین است.

چه سیستمی مناسب استخراج اتریوم است؟

دو نوع سخت‌افزار برای استخراج موجود است:

1- CPU (پردازنده)

2- GPU (کارت گرافیک)

هر کدام از این دو مناسب نوع خاصی از ارزها هستند.

دستگاه‌ ماینینگ اتریوم چگونه کار انجام می‌دهد؟ در اتریوم ارز اتر به وسیله پروسه‌ی استخراج بوجود می‌آید. نودهایی که در بلاکچین وجود دارد بایستی تراکنش‌ها را مورد بررسی قرار دهند. یک نود اتریوم با اتر نو جایزه‌دار می‌شود و استخراج ماینینگ به آن گفته می‌شود. ماینینگ اتر با روش مبنی بر کار انجام شده را ثابت می‌کنند.

چه سیستمی را برای استخراج اتریوم انتخاب کنیم؟

برای استخراج اتریوم از GPU بهره می‌بریم. GPU باید یک ریگ یعنی پک از سخت‌افزارها را مورد استفاده قرار بدهد و روی دستگاه کارت گرافیک بسیاری نصب است که بسیار قدرتمند است. اساسی‌ترین بخش ریگ استخراج اتریوم، کارت‌های گرافیکش است. نوع خاص پرکاربردش، کارت گرافیک AND یا Nvidia با ظرفیت بالا و توانایی پردازش بسیار است. توان هر کارت گرافیک بر روی هر الگوریتم میزان ثابت و مشخصی است. اگر گروه توسعه‌دهنده الگوریتم را متحول کنند، هزینه‌اش عوض می‌شود. کارت‌های گرافیک حرارت بالا تولید می‌کنند و بایستی در جایی با دمای خنک و فن‌دار انجام شود. همچنین انرژی الکتریکی زیادی مصرف می‌کنند. قبل از استخراج ارز میزان مصرف برقش را باید در نظر بگیریم تا از به‌صرفه بودنش اطمینان حاصل کنیم. پاور و ساشی مناسب برای دستگاه ماینینگ، شاسی قطعه‌ای برای سرهم کردن اجزای ریگ است. شاسی را یا خود می‌توانیم بسازیم یا آمادۀ آن را تهیه کنیم. همۀ اجزا باید به درستی در آن قرارگرفته باشند. باید مراقب باشیم که اجزایی مانند کارت گرافیک، در قسمت‏هایی که مادربرد و کارت‎های گرافیک به هم متصل‌اند، با شاسی برخورد نکند. می‎توان به جای آن شاسی چوبی به کار برد و همچنین می‌توان در قسمت اتصال اجزاء به شاسی فلزی، واشرهای عایق به کار برد. برای دستگاه‌های خانگی، به پاور 300 تا 500 وات می‎توان بسنده کرد. پاور PC برای استفاده هزینه بالایی دارد. از پاور سرور هم، یعنی پاورهای hp سروری یا DL که خاص این کار درست شده‎اند، می‌توانیم بهره ببریم. برای کارت گرافیک‌های با تعداد زیاد، منبع تغذیۀ پرقدرت لازم است. برای مثال برای شش گرافیک، منبع تغذیه بالای 1200 وات در نسخه PIUS Gold  به بالا لازم است. لطفاً برای انتخاب ریگ برای منبع تغذیه حساسیت داشته باشید.

در پروسه ماینینگ از رم 4 تا 8 گیگابایتی می‎توانید بهره ببرید. در پروسه ماینینگ، پردازنده CPU کنتیومنت 4400 مناسب است. برای ریگ به تعدادی محدود کارت گرافیک، یک پردازنده مرکزی عادی با قدرت معمولی که با مادربرد مسترماینینگ هماهنگی داشته باشد، نیاز داریم. مادربرد باید برای وصل کردن قسمت‌ها مناسب باشد. برای اینکه چند کارت گرافیک به هم وصل شوند مادربردی با تعداد زیادی اسلات استفاده می‌شود. ویندوز OS باید راه‌اندازی شود. تمام کارها به وسیله کارت گرافیک انجام می‌شود. سری‎های 250 یا سری‌های شبیه به آن یعنی تعداد PC زیاد، مناسب است و چند عدد رایزر هم می‌خواهیم. اینترنت مورد استفاده در استخراج ماینینگ سرعت بالا ندارد اما بایستی پایدار باشد و پشت سرهم قطع نشود. اینترنت ثابت ADSL یاTDLTE مناسب است. بیشترین مصرف یک ماینر عادی 4 گیگابایت هم نمی‎شود.

مزیت‌های اتریوم:

1- ایمن است.

2- گروه بزرگ و قدرتمندی دارد.

3- با توکن‌های NFT آن می‌توان تصویر، صدا، فیلم و… بوجود آورد.

4- توکن‌های 20ERC با کمک معامله‌ها، قراردادهای اتریوم هوشمندانه، دی آپ‎ها و آدرس‌ها، ذخیره و ارسال می‌شوند. گس برای پوشش‌دهی کارمزد معامله‌ها استفاده می‌شود.

5- محدوده‌ی بزرگتری را شامل می‌شود.

معایب اتریوم:

1- استفاده از انرژی الکتریکی بسیار باعث افزایش قیمت آن است.

2- کارمزد زیاد شبکه در پی دارد.

3- شبکه دشوار و سخت است.

https://youtu.be/RKOOnhbRPHk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.