آموزش ترید, ترید ارز های دیجیتال

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

سلام بر دنبال کنندگان سایت ماینر گانز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و کاربردی در حوزه روانشناسی ترید در ارز دیجیتال. امروزه موضوع درآمد دلاری بسیار داغ است. ممکن است که شما هم فکر کنید که ترید کردن در بازار کاری ندارد و شما باید صرفا چند ترفند از تحلیل تکنیکال بدانید و شروع به ترید کردن کنید. اما باید به شما بگوییم که همه ماجرا این نیست و شما باید خود را برای اتفاقات بسیار بزرگتری خود را آماده کنید.

به همین دلیل است که ما امروزه می‌خواهیم در مورد مهمترین اصل کسب سرمایه در بازار ارز دیجیتال با شما صحبت کنیم. اگر شما تریدر باشید، نیاز به روانشناسی ترید ارز دیجیتال خواهید داشت. حتی اگر شما از ماینر t2tz هم برای کسب در آمد از بازار نیاز داشته باشید، بازهم به روانشناسی ترید نیاز خواهید داشت. چرا که در برخی مواقع که پنیک در بازار ایجاد می‌شود، شما به جای ترسیدن و خاموش کردن دستگاه خود به داده‌ها و سختی شبکه نگاه خواهد کرد.

روانشناسی معامله گری چیست؟

به صورت کلی اساس نوسانات بازار مالی تنها دو چیز است. دلیل اول آن اخبار فاندامنتال است که موج‌ های بزرگ را در بازار مالی ایجاد می‌کند. و اما دومین دلیل آن ترس و طمع در بازار مالی است که می‌تواند مدت زمان دوام این موج‌ها را تغییر دهد. به این موضوع توجه داشته باشید که بازار به این سادگی‌ها قرار نیست که شما را ثروتمند کند. چرا که اصل و اساس کار آن بازی با احساسات شما است. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته روی تریدرهای زیان ده و سوده در در یک باز زمانی 5 ساله.

اولین و مهمترین عامل ضرر این دوستان روانشناسی ترید و یا همان روانشناسی معامله گری بوده است. این موضوع به این دلیل برای شما حائز اهمیت است که بازار ارز دیجیتال نیز نوعی بازار مالی است. شاید شما فکر کنید که اساس کار بازار ارز دیجیتال کار کردن ما ماشین حساب ماینر و یا بررسی این است که هر تراهش چقدر درآمد دارد. اما باید به شما بگوییم که رمز موفقیت در بازار ارز دیجیتال این است که شما اول روی روانشناسی ترید تمرکز داشته باشید و دوم روی دانش روز بلاک چین.

آموزش روانشناسی ترید ارز دیجیتال

ما در این بخش قصد داریم که مهمترین نکات روانشناسی ترید ارز دیجیتال را به شما آموزش دهیم. در صورتی که هر بخش از آین مقاله برای شما نامفهوم و یا گنگ بود، بهترین کار این است که در بخش کامنت‌ها با ما مطرح کنید. همکاران ما نیز در سریعترین زمان ممکن پاسخ آن را به شما خواهند داد. تمام هدف ما در ماینر گانز این است که شما را در بازار ارز دیجیتال موفق به درآمد دلاری پایدار کنیم.

احساس FOMO

اگر بخواهیم مهمترین نکته در روانشناسی ترید ارز دیجیتال را برای شما مطرح کنیم که می‌ تواند به صورت جدی روی عملکرد شما تاثیر بگذارد، دقیقا همین احساس است. fomo یا همان Fear Of Missing Out که به احساس جا ماندن معروف است، معمولا با تحریک طمع شما، یک دام جدی را برای شما طراحی می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که در بازار ارز دیجیتال به دلیل موج های صعودی بسیار قوی که ایجاد می‌شود. و از طرفی فضای مجازی و فضای رسانه ای بسیار قوی این موضوع همیشه چالش بر انگیز است.

اما نکته منفی این موضوع زمانی که شما دقیقا موج صعودی در حال پایان است. شما مشاهده می‌کنید که تمام دوستان شما در حال سود کردن در بازار می‌باشند و فقط شما هیچ سود نکرده‌اید. زمانی که به اینستاگرام سر میزنید، پیج‌های زرد را مشاهده می کنید که امروز سود چند صد داشتند. در این زمان معمولا دو رویکرد وجود دارد. اولین رویکرد این است که شما هم به بدون بررسی تحلیل تکنیکال درست و یا دون بررسی تحلیل فاندامنتال درست شروع به خرید چند ارز می‌کنید.

و اما دومین حالت که اندکی برای ضرر کمتری دارد، این است که شما تمام زندگی و سرمایه خود را میفروشید و یک فارم مایند ارز دیجیتال راه اندازی می کنید. بدون اینکه بررسی کنید درآمد روزانه ماینر t2t 30th چقدر است. و یا بررسی کنید که آیا شما شرایط راه اندازی فارم را دارید و یا خیر. مهمترین نکته این است که شما بسیار زود از این کار خود پشیمان می‌شوید و به دنبال فروش همه چیز با ضرر می باشید. این جا همان جایی است که FOMO برای شما مشکل سازی می شود و منجر به زیان شما می شود.

دستکاری استاپ لاس

و اما اگر بخواهیم که در مورد دومین عامل زیاد تریدرهای خورده پا با شما صحبت کنیم، باید به این موضوع اشاره کنیم که ترس دومین عامل زیان تریدرها می‌باشد. شما از ترس استاپ خوردن شروع به جایی آن می‌کنید، در حالی که به مارجین حساب خود و از طرفی شرایط بازار توجه ندارید. به عنوان مثال زمانی که بیت کوین در حدود 65 هزار دلار بود شما آن را به امید بیت کوین 100 هزار دلاری خرید کردید. اما نکته بسیار مهم این است که استاپ شما جایی در حدود 50 هزار دلار بوده است.

دقت کنید که ما در این بخش قصد نداریم که برای شما تحلیل تکنیکال آموزش دهیم. ما در این زمان قصد داریم که برای شما یک رویکرد مناسب را تعریف کنیم. زمانی که بیت کوین به زیر 50 هزار دلار آمد شما قبول نمی‌کردید که روند صعودی تمام شده است و شما باید به فکر فروش باشید. دقیقا این جا همان جایی است که مشکلات شما برای شما شروع می‌شود. شما با ترس پذیرفتن ضرر استاپ لاس حساب خود را جا به جا کردید. و در حال حاضر دچار یک زیان بسیار بزرگ می باشد. شما در با جو ثروتمند که حاصل از طمع است خرید کردید و سپس با ترس حاصل از ضرر نابود شدید.

سخن پایان ( این مقاله آپدیت میشود )

ما در این مقاله به صورت مختصر در مورد روانشناسی ترید با شما صحبت کردیم. در مقالات بعدی به بررسی تعداد بیشتری از این موارد برای شما خواهیم پرداخت. اگر شما به روانشناسی ترید ارز دیجیتال علاقه مند می‌باشید. پیشنهاد ما به شما این است که از کتاب روانشناسی ترید ارز دیجیتال معامله گر منضبط مارک داگلاس استفاده کنید. با ما در میان بگذارید که چگونه با بازار ارز دیجیتال آشنا شدید و آیا در دام روانشناسی ترید گرفتار شدید و یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *