آموزش ها, آموزش های ماینر

صدای دستگاه ماینر چقدر است

صدای دستگاه ماینر چقدر است

در این بخش سعی در رفع ابهام در بحث صدا و نویز تولیدی ماینر و پاسخ به سوال صدای دستگاه ماینر چقدر است با کمک مهندس محمد طالبی عزیز داریم.

صدای ماینر

ماینر ها قدرت پردازش بالایی دارند. این قدرت از طریق تعداد زیادی چیپ که روی هشبرد ها نصب شده است، تامین میشود . به واسطه ی کار کردن این چیپ ها در حداکثر قدرت پردازش ، مقدار زیادی گرما تولید میشود.

برای درک دقیق این گرما ، باید گفت ؛ تقریبا تمام انرژی الکتریکی ورودی به ماینر ، تبدیل به گرما و باقی آن تبدیل به انرژی صوتی میگردد.

توضیحات مهندس محمد طالبی , متخصص تعمیرات دستگاه های الکتریکی

پاسخ به سوال, صدای دستگاه ماینر چقدر است؟

خنک سازی ماینر

فن ها و هیت سینک های نصب شده روی چیپ ها ، وظیفه خنک کردن و پایین اوردن دمای دستگاه را دارند.

ماینر ها به این منظور از دو یا چهار عدد فن با مکانیزم جریان محوری ، استفاده میکنند که در سرعت 400 تا 7000 دور بر دقیقه بسته به دمای ماینر، کار می کنند.

منشا صدای دستگاه ماینر

اصطکاک خود فن ها در قسمت بلبرینگ و مهم تر از ان اصطکاک هوا با پره ها و مساحت بالای هیت سینک ها باعث ایجاد صدای زیادی می شود. مقدار این صدا ، در نزدیکی ماینر به 70 تا 90 دسی بل میرسد که این عدد در حد صدای سشوار ، یک خیابان شلوغ یا عبور کامیون باری است.

صدای دستگاه ماینر
جدولی از مثال دسی بل , منبع : Webmd

خطر صدای ماینر چقدر است؟

اگر شما به صورت ممتد و زمان طولانی در معرض این صدا باشید ، قطعا باعث اسیب دیدن شنوایی شما میشود و در تعداد زیاد ماینر، شدت این اسیب بیشتر است.

کم کردن صدای ماینر

راه های مختلفی جهت کم کردن صدای این ماینر های پر سود و صدا وجود دارد . از جمله ؛ استفاده از فن ها با مکانیزم سانتریفیوژ ( فن حلزونی) و سایلنت باکس ها است که شرکت ماینر گانز مفتخر است ، انواع فن های حلزونی و سایلنت باکس ها را ارائه می دهد.

فن حلزونی ماینر + توضیحات و قیمت

آموزش کم کردن صدای ماینر

مکانیزم این فن ها به دلیل ایجاد فشار هوای مناسب، باعث جبران شدن افت فشار در مسیر هیت سینک ها می شود ، در نتیجه با دور کمتر قادر به ایجاد دبی هوای بیشتر نسبت به فن های محوری در مسیر های سخت عبور هوا هستند.

بهترین راه برای کم کردن صدای فن ماینر

طبق تجربه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از فن های حلزونی ، جهت کاهش صدا و دمای ماینر است که قطعا تا حدود 80% از صدای حالت معمولی کمتر میشود و از الودگی صوتی میکاهد و خنک کنندگی بیشتری دارد.

بهترین راه برای کم کردن صدای فن ماینر چیست؟

استفاده از فن سانتریفیوژ میتواند بسیار کمک کننده باشد

صدای دستگاه ماینر چقدر است؟

بین 60 الی 90 دسی بل بستگی به محیط و فاصله گوش شنونده

هزینه فن سانتریفیوژ چقدر است؟

میتوانید از طریق دکمه گوشه سایت با ماینرگانز در واتس آپ در تماس باشید

امید واریم این مقاله به سوالات شما در بحث صدای ماینر کمک لازم را کرده باشد در صورت داشتن هر گونه سوال و شبهه در قسمت کامنت ذکر کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *